wtorek, 5 lutego 2008

Kazayak Vin Pinot Noir '97 - TAK

Kraj: Mołdawia

Barwa: czerwone

Smak: półsłodkie

Szczep: pinot noir

Rocznik: 1997

Opis: Pinot Noir! Wreszcie! Niesamowite ile kombinacji Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz można znaleźć w naszych sklepach. Najpopularniejsze szczepy szczerzą się z półek sklepów z winem opatrzone naklejkami winnic z całego świata.
Ale dajcie spokój, ile można?! Próbujmy nowych rzeczy. Na przykład Pinot Noir, tak popularnego na świecie, a u nas jakby jeszcze nie odkrytego.
Ma stosunkowo jasną barwę i słodki zapach - trochę jakby kwiatkowy. Pamiętam zapach Sakury - zielonej herbaty sencha o zapachu japońskiej wiśni. Trochę mi tu pasuje. W smaku nic nie udało nam się wyłowić - żadnych konkretnych nut, nasze nosy i podniebienia nie podołały. Ale obydwoje z Miłym jesteśmy zachwyceni. Jest niesamowicie przyjemne i tak łatwo sie je pije! Trochę za słodkie do kolacji, ale zdecydowanie na TAK jako aperitif lub po prostu w zestawie z babskim wieczorem (i lodami straciatella :) ).

3 komentarze:

kashia pisze...

Pierwsze wino, z którym spotkanie zawdzięczam Zaplątanym Hm, barwa – zaiste jasna, zapach – słodkawy, charakterystyczna nuta – faktycznie brak. Pićko! Któremu mówię: nie :) Mimo to – dobrze i pożytecznie czasem rozsmakowac się świadomie w czymś, co, jak się z kolejnym łykiem okazuje, jednak nie jest z naszej bajki (o idealnym winie). I wzdycham z tęsknotą: Remonte, ach Remonte! – nota bene także zrecenzowane z dzikim winie, na plus, pod czym tym razem mogę się tylko podpisać!

Anonimowy pisze...

1997 to rok założenia winnicy.

Anonimowy pisze...

Moje ulubione wino!! Kocham je za garbniki;) Uwielbiam pić dla posmaku garników na końcu- jestem też dzięki temu pewien, że jest bardzo zdrowe;)