środa, 3 września 2008

Vino Nobile Di Montepulciano 2003 - TAK

Kraj: Włochy

Barwa: czerwone

Szczep: Sangiovese Blend (90% sangiovese, 5% colorino, 5% canaiolo nero z mammolo)

Winnica: L'acciano

Cena: 39 PLN (Real)

Opis: Ferenc Mate - autor książki, którą ostatnio czytałam pod wpływem nagłego toskańskiego zrywu - założył swoją wymarzoną winnicę w Montepulciano. Zaczarowana przez nastrój malowniczych opisów, dałam się ponieść toskańskiej fali jeszcze dalej i zakończyłam lekturę w towarzystwie Vino Nobile di Montepulciano.
Jest zachwycające!
Przyjemnie zachowuje równowagę między cierpkością, a słodyczą. Ma przy tym piękny kwiatowo-owocowy aromat. Wielce szlachetne i inspirujące.
Wybornie spisało się także potem, w trakcie spontanicznych odwiedzin pewnych ludzi z gitarą i bębnem, za których sprawą wino z L'acciano stało się świadkiem improwizowanej jam session.
Polecam szerszy artykuł na temat Vino Nobile di Montepulciano na Vinisferze.

1 komentarz:

sstar pisze...

Witam ... w klubie! Moja toskańska przygoda zaczęła się właśnie od zakupu skrzynki Vino Nobile di Montepulciano (Brunello za drogie, Chianti zbyt trywialnie)i wysłania jej do Polski z Pizy. Były małe kłopoty bo akurat kartonów tam nie uświadczysz, musiałem zgłębić więc garbologię stosowaną:-) Ale pudło w końcu znalazłem, paczka żywnościowa poleciała do kraju! Ceny tego wina (Fattoria del Cerro Reserva 1997) skoczyły dwukrotnie! Niestety ostatnią butelkę spożyłem już dość dawno temu:-( Sentyment pozostał.

Pzdr, sstar

PS. Kilka Vino Nobile na sstarwines.pl